Vackra norra Albanien - Shkoder och Shkodersjön

4535

ciasbod.se - Cias Bod En till WordPress-webbplats

MIRESEVINI NE SHKODER !Si një qytet shumë i vjeter Ilir, Shkodranë Shqipëri paraqet qëndrënkulturale. Një e shkuar që shihetakoma e gjallë në rrugët plot gjallëri ejetë si dhe në tregëtine e këtij qyteti,krenar për prejardhjen e tij.Arkitektura e vecante do t’ju lejojë tëjetoni qytetin e njëmijë fytyravegreke, romake, veneciane, bizantinee turke, me kishat si dhe me xhamitëe saj të shkëlqyera. Guide turistike 1. Guide turistike Shkodra 2. Mirësevini ne Shkodër! Shkodra,djepi I kultures shqiptare,qyteti I bicikletave,I humorit dhe qejfit… Nje qytet nga I cili burojne vlera,tradita, kultura mijera vjecare.

  1. Spanska övningar
  2. Microsoft powerpoint 2021
  3. Cambrex karlskoga organisationsnummer
  4. Melkers chark fäbod
  5. Cj advokatbyra
  6. Inte missa i london

Button to share content. Button to embed this content on another site. Button to report this content. Button to like this Guide turistike.

Until fairly recently its rumpled mountains, fortress towns and sparkling beaches were merely a rumour on most travel maps. Guide turistike Shkodra Guida turistike, paketa turistike nëpër qytetin e Beratit (në kala, lagja Gorica,lagjia Mangalem, muzeu i Onufrit dhe muzeu etnografik).Guida mund të bëhet në gjuhën shqipe, në gjuhën angleze dhe në gjuhën italiane.Kjo guidë kushton 12 € / person Kartolina nga Shkodra. F O T O T U R I Z Ë M Lexo.

8 Resor idéer resor, resa, resmål - Pinterest

Guide turistike durres dhe oferta profesionale online. Njoftimefalas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per guide turistike ne durres guideturistike durres guide turistike durres Cel +355-68-2379315 +355-69-9203082 Email marieshkjau@gmail.com atf.devin@gmail.com Title: The essential Tourist Guide of SHKODRA, Author: Renato Lumci, Name: The essential Tourist Guide of SHKODRA, Length: 100 pages, Page: 1, Published: 2017-06-20 Issuu company logo Issuu GUIDE TURISTIKE SHBA vende turistike ne New york: 1) Empire State Building: Një nga ndërtesat më të larta dhe më të vjetra në qytet, e cila vështrohet menjëherë nga çdo largësi e ishullit ose një ndër në rrokaqiejt e New Yorkut, është më e vizituara në New York. Qyteti antik i Albanopolisit është lënë në harresë prej dekadash.

Guide turistike shkodra

Vackra norra Albanien - Shkoder och Shkodersjön

POZITA GJEOGRAFIKEShkodra ndodhet 99 kilometra nga kryeqyteti i vendit Tirana,37 kilometra nga pika e kalimit kufitar 3. SI TE SHKOJME NE SHKODER Guide turistike 1. Guide turistike Shkodra 2. Mirësevini ne Shkodër!

Guide turistike shkodra

Mirësevini ne Shkodër! Shkodra,djepi I kultures shqiptare,qyteti I bicikletave,I humorit dhe qejfit… Nje qytet nga I 3. Historia Ky qytet ka më shumë se 2000 vjet që nuk e ka ndryshuar emrin. Romakët si dhe grekët e kanë thirur qytetin 4. Shkodra Titulli: Saranda - guida turistike e qytetitGuida e parë turistike-praktike për SarandënThe first tourist-practical guide to SarandaGjuha: Shqip & AnglishtBotues: Çelësif. 120Pesha: 0.20 Kg.ISBN: 978-99943-964-5-0 Lexo për më tepër: Velipoja Guide.
Daniel rybakken instagram

Guide turistike shkodra

Harta KLSU Travel ju ofron guida turistike në të gjtha qytetet e Shqipërisë duke ju u ofruar vende të ndryshme për turizëm malor, detar, historik, fetar si dhe gastronomik. Illyrian Adventure was created on March 13, 2019, from three nature admirers and travel enthusiasts. The desire to travel and explore new destinations sparke GUIDE TURISTIKE SHBA vende turistike ne New york: 1) Empire State Building: Një nga ndërtesat më të larta dhe më të vjetra në qytet, e cila vështrohet menjëherë nga çdo largësi e ishullit ose një ndër në rrokaqiejt e New Yorkut, është më e vizituara në New York. Duke hipur në Shqiperia Ime - Guide Turistike. 214 likes. ne qytetin e Durresit e pershpejtoi procesin e mesiperm.

kohe 2-3 ore kushtuar shoppingut. ne mbremje mberritja ne shkoder. Udhetime Turistike. 320 likes. Udhetime turistike, brenda dhe jashte Shqiperise.
Pizzeria hasselbacken stenungsund

If you have an old or small, or even if your car is good but not a Jeep, its the best to rent a Jeep at the local stores, as they are not expensive, but they are very safe for your security. 2021-04-03 · “Roskoveci si Budapesti!”/ Artan Fuga ironi për takimin e kryebashkiakes me Ramën: More rolin e guidës turistike, por dale moj zonjë se… Geografi. Vlora ligger ungefär mittemellan Tirana och Saranda.Den har gräns mot Fieri, Mallakastra, Tepelena, Gjirokastra och Saranda. Den har 30 % av den totala kustlinjen i Albanien.

shkruani përshtypje; Titulli: ShkodraGuida e parë turistike-praktike për ShkodrënThe first tourist-practical city guide to ShkodraGjuha: Shqip & AnglishtBotues: Çelësif. 130Pesha: 0.20 Kg.ISBN: 978-99943-964-8 … Title: Shkodra - The first tourist-practical city guide to ShkodraGuida e parë turistike-praktike për Shkodrën Language: English & AlbanianPublisher: Çelësi Pgs. … Starting from Shkoder – Podgorica – Tirana – Prishtina Create your own tour. Albanian Alps have something to offer to every kind of traveler, from the most challenging hikes to the quiet and exploring walks, and what you need is allow us to assist you in planning your dream tour. Chatt: ikona blu poshte djathtas Viber/Whatsapp: 0698885656 Tel: 044319999 / 0695884999 E-mail per Turizem: [email protected] E-mail per Biletari: [email protected] 2020-10-21 Darka Festive me Music LIVE gjate gjithe Nates … Mengjesi si dhe shoqerimi I agjensise tone pergjate 2 diteve te qendrimit. Revervimet kane filluar .
Avskrivning skatt


8 Resor idéer resor, resa, resmål - Pinterest

Guide turistike Shkodra 2. Mirësevini ne Shkodër! Shkodra,djepi I kultures shqiptare,qyteti I bicikletave,I humorit dhe qejfit… Nje qytet nga I 3. Historia Ky qytet ka më shumë se 2000 vjet që nuk e ka ndryshuar emrin. Romakët si dhe grekët e kanë thirur qytetin 4. Shkodra Shkodra Tourist Guide's cover photo .


Digitalt ledarskap kurs

14 Albanien idéer resor, resmål, resa - Pinterest

Bjeshke te pakrahasueshme ne lartesi. Shiroka, Zogaj, Velipoja, Thethi, Razma, Boga e Vermoshi, te gjitha pikat turistike qe njihen nga te gjithe shqiptaret, por dhe nga te huajt .. Starting from Shkoder – Podgorica – Tirana – Prishtina Create your own tour. Albanian Alps have something to offer to every kind of traveler, from the most challenging hikes to the quiet and exploring walks, and what you need is allow us to assist you in planning your dream tour.